Van 30 juni tot en met 3 juli 2026 vindt in Parijs de WONCA Europe Conference plaats. Tijdens deze internationale conferentie komen huisartsen en professionals uit de eerstelijnszorg uit heel Europa samen om kennis te delen, onderzoek te presenteren en in gesprek te gaan over de toekomst van de huisartsgeneeskunde.
Het thema is geïnspireerd op het Franse motto ‘Liberté, Égalité, Fraternité’ en richt zich op onderwerpen als professionele autonomie, gelijke toegang tot zorg en samenwerking binnen en buiten de praktijk.
SBOH investeert in goed opleiden en vindt het belangrijk om kennisdeling en verbinding binnen de zogenaamde ‘opleidingsdriehoek’ te stimuleren. Tijdens de opleidingsreizen die SBOH organiseert, wisselen aios, opleiders, hoogleraren en hoofden van opleidingsinstituten, zowel nationaal als internationaal, kennis uit en versterken zij hun onderlinge samenwerking.
De Nederlandse delegatie bestaat dit jaar uit twee groepen. Een groep van circa 50 deelnemers reist mee met de SBOH-opleidingsreis, waaronder huisartsopleiders, hoofden van opleidingsinstituten en vertegenwoordigers van de huisartsopleiding, LHOV, Schola Medica en SBOH. Daarnaast is er een groep aios die het congres bezoekt via de werkgroep Europese samenwerking (WES) van de LOVAH.
Datum: 30 juni t/m 3 juli 2026
Locatie: Parijs, Frankrijk